Football Development Institute
AKTUALNOŚCI

Rozpoczynamy współpracę z videocoach

20/07/2022

Miło nam poinformować, że rozpoczynamy oficjalnie współpracę z firmą Sportimization, odpowiadającą za program do analizy o nazwie videocoach. W ten sposób rozszerzamy możliwości technologiczne Football Development Institute.

Firma Sportimization ma swoją siedzibę w Niemczech, a dokładnie w Braunschweig (Brunszwik). Aktualnie program videocoach używany jest w Klubach na poziomie Bundesligi oraz 2. Bundesligi, a także w Klubach na terenie Francji, Hiszpanii, Austrii oraz Szwajcarii. W Polsce z oprogramowania videocoach – dzięki naszemu wsparciu – korzystają sztaby pierwszych zespołów Śląska Wrocław i Stali Rzeszów, a przez długi czas program towarzyszył też pracy młodzieżowych reprezentacji Polski (U21, U20, U19 oraz U17).

Oprogramowanie videocoach poznałem przed kilkoma laty i niemal od razu mocno doceniłem tę aplikację. Wówczas jeszcze w roli Head of LIGEN.analytics. W tamtym okresie bardzo intensywnie poszukiwałem programu, który mógłby wesprzeć moją wizję produktów oraz rozwiązań analitycznych na bazie „Konceptu analizy kontekstowej”. W związku z tym długo dyskutowaliśmy z Janem Philippem Steinbachem, autorem aplikacji videocoach, a ja zyskałem pewność, że videocoach będzie w stanie odpowiedzieć na sformułowane potrzeby. Po kilku latach mogę powiedzieć z pełnym przekonaniem, że wszystkie oczekiwania zostały spełnione. Jan „przetłumaczył” moje pomysły merytoryczne na język technologiczny poprzez specjalnie przygotowane, indywidualnie zaprojektowane maski analityczne, wyposażone w potrzebne dla mojej pracy mechanizmy. Na podstawie tych pozytywnych doświadczeń cieszę się teraz z możliwości powitania Sportimization oraz videocoacha w rodzinie Partnerów Football Development Institute.

~ Marcin Gabor
CEO, autor koncepcji Football Development Institute

Jak będzie wyglądała kooperacja FDI z nowym Partnerem? videocoach znajdzie zastosowanie w kilku obszarach:

  • wykorzystanie oprogramowania w kilku Projektach badawczych FDI, wymagających zbierania danych w ramach analizy meczowej według własnych wskaźników Instytutu
  • różne formy wprowadzenia programu do wybranych kursów dla Specjalistów: Dyrektor ds. sportowych, Trener, Analityk piłkarski, Scout
  • wsparcie technologiczne w niektórych punktach proces rozwoju Klubów pod egidą FDI

Ogólnodostępne oprogramowanie videocoach posiada cztery wersje:

  • Basic
  • Pro
  • XLive
  • videocoach+

 

W przypadku zainteresowania nabyciem programu, można to uczynić poprzez markę TrainerPRO. Hasło „FDIAnalysis” uprawnia do otrzymania 15% rabatu na dowolną konfigurację programu. Szczegóły dotyczące aplikacji videocoach znajdują się w tym miejscu, natomiast kontakt z przedstawicielami marki TrainerPRO udostępniamy tutaj.

Witamy w rodzinie Partnerów!