Football Development Institute
PUBLIKACJE

Książki

Znajdujące się tutaj publikacje książkowe zostały wyselekcjonowane i są polecane przez Football Development Institute.

Treść polecanych książek nie stoi w sprzeczności z „Tożsamością piłkarską FDI”, posiada wysoką wartość merytoryczną i stanowi lekturę uzupełniającą do programów edukacyjno-rozwojowych Instytutu.

Mentalny Kop – Potęga nastawienia

Cena
78,99 PLN
Zamów książkę

Z treningiem mentalnym jest jak z nauką gry w piłkę nożną. Należy poznać jej obszary, specyficzne działania, a potem ćwiczyć, by osiągać maksymalne efekty. Ta książka stanowi instrukcję, jak tego dokonać. Napisana w zamyśle dla piłkarzy, może stanowić refleksyjną lekturę dla Trenera czy innego Specjalisty.

Historia młodego piłkarza Sama, który poznaje Robiego, legendę futbolu, wciąga Czytelnika do świata treningu mentalnego mistrzów. W pierwszej części serii (trzy części) pojawiają się rady, jak w prosty sposób zapanować nad swoim nastawieniem i skutecznie zbudować mentalność mistrza.

W książce znajdują się informacje, czym jest i na czym polega trening mentalny w piłce nożnej, a także skuteczne sposoby pracy z nastawieniem do gry w piłkę. Ponadto każdy może znaleźć zestaw bardzo konkretnych ćwiczeń, rozwijających mistrzowską postawę zawodnika.

Mentalny Kop – Potęga motywacji

Cena
78,99 PLN
Zamów książkę

Druga publikacja z serii „Mentalny Kop”, czyli książek o treningu mentalnym w piłce nożnej. Pożytecznych zarówno dla piłkarzy, jak również Trenerów czy innych Specjalistów. Tym razem skupiamy się na MOTYWACJI. Jak skutecznie się motywować oraz zwiększać swoją wytrwałość? Książka wypełniona jest po brzegi praktycznymi wskazówkami i narzędziami.

W tej części serii legenda futbolu, Robbie, prowadzi młodego piłkarza Sama przez proces rozwoju umiejętności, zwiększających determinację w dążeniu do jego piłkarskich marzeń.

W trakcie lektury można dowiedzieć się, w jaki sposób rozwinąć swoją wytrwałość w podążaniu do celu, a także zaczerpnąć skutecznych metod pobudzania własnej motywacji. Dużą wartością jest wiedza na temat wzmacniania i częstszego korzystania ze swojej silnej woli. Książka ułatwia też opanowanie sposobów, służących do budowania korzystnych nawyków sportowych. A to wszystko na bazie konkretnych ćwiczeń.

Mentalny Kop – Potęga kontroli emocji

Cena
78,99 PLN
Zamów książkę

To już trzeci tomik z serii „Mentalny Kop”, czyli książek o treningu mentalnym w piłce nożnej. W tej części tematem wiodącym jest KONTROLA EMOCJI. Jak skutecznie kontrolować emocje i panować nad stresem? Książka zawiera praktyczne wskazówki oraz narzędzia.

W tej części serii legenda futbolu, Robbie, prowadzi młodego piłkarza Sama przez proces rozwoju umiejętności, zwiększających kontrolę emocji w różnych sytuacjach boiskowych oraz poza nim. Świadoma praca nad rozwojem mentalności w sporcie to ważny składnik, pozwalający realizować zadania i skupiać się nad aspektami gry.

Seria książek „Mentalny Kop” to nieskomplikowany przepis na wytrenowanie mistrzowskiej mentalności. Historia piłkarskiego mistrza Robbiego i młodego piłkarza Sama stopniowo prowadzi Czytelnika przez kolejne etapy ćwiczenia najważniejszych umiejętności mentalnych. Trzecia część skupia się na skutecznych metodach kontrolowania emocji oraz regulowania własnego pobudzenia. Pojawiają się istotne informacje na temat wykorzystania oddechu do utrzymania spokoju, a także pewności siebie. Dużą wartością jest też opanowanie sposobów kontroli własnych myśli, które wpływają na emocje. Powyższe umiejętności można wypracować – na kartkach książki znajdują się konkretne ćwiczenia, pomagające w realizacji tego celu.

Recenzje

„Ta książka opisuje idealny model właściwej pracy nad sobą, dzięki której można osiągnąć szczyt swoich marzeń sportowych. Zanim ją przeczytałem, sam stawiałem sobie wiele różnych celów i postanowień, które możecie znaleźć w tej książce. Sam cały czas nad sobą pracuję i na pewno mam rezerwy. Dlatego wszystko, co przeczytałem, jest również dla mnie inspiracją i podpowiedzią do dalszych działań. Polecam tę książkę przede wszystkim młodym chłopakom, którzy marzą o profesjonalnej karierze sportowej. Wielu z Was ma talent, ale tylko gdy jest on poparty wielką pracą i mnóstwem poświęceń, możecie zrealizować swoje marzenia”

Bartosz Kapustka

reprezentant Polski, Legia Warszawa

„Od lat współpracuję z trenerem mentalnym, stąd wiem jak ważny jest trening mentalny w profesjonalnym uprawianiu sportu. Być może nie jesteś przekonany do współpracy z kimś takim – jednak ta książka pomaga zrozumieć, jak dużą rolę odgrywa mental w sporcie. Ułatwia wykorzystanie mocy, którą daje nam przygotowanie mentalne, bo choć nie zawsze świadomie, to każdy je wykorzystuje. Musimy jednak pamiętać, że im bardziej świadomie będziemy korzystać z przygotowania mentalnego, tym więcej pozytywów zdołamy wyciągnąć z tej pracy. Zdecydowanie polecam!”

Marcin Kamiński

reprezentant Polski, Schalke Gelsenkirchen

„’Mentalny Kop’ to, ciekawa i pełna konkretnych wskazówek do treningu mentalnego, historia młodego piłkarza, chcącego spełnić swoje marzenia z dzieciństwa i osiągnąć sukces. Trening piłkarski to nie tylko wylane litry potu na boisku czy siłowni, to także praca nad swoim rozwojem mentalnym. Dlaczego tylko nieliczni dochodzą na szczyt? Bo są świadomi i pracują nad sobą. Zawsze powtarzam zawodnikom: Nie masz wpływu, kiedy dostaniesz ode mnie szansę, ale kiedy ta się pojawi, masz wpływ na to, czy ją wykorzystasz. Miłej lektury – trzymam za Was kciuki.”

Jacek Magiera

Były Pierwszy Trener min. Legii Warszawa, obecnie szkoleniowiec Śląska Wrocław

„Konkretne techniki i narzędzia do pracy nad rozwojem psychiki piłkarza, przedstawione w przejrzystej formie. Książkę warto polecić każdemu piłkarzowi, który chce popracować nad rozwojem swojej sfery mentalnej. Polecam.”

Paweł Habrat

Psycholog sportowy

„W książce znaleźć można opisane w sposób bardzo czytelny informacje o czynnikach wpływających na emocje sportowca. Autorzy wyjaśniają też, jaki wpływ na emocje mają myśli oraz na czym polega reakcja stresowa. Przede wszystkim natomiast ukazują techniki regulacji pobudzenia i tytułowej kon­troli emocji. Książka może pomóc (szczególnie młodym) sportowcom w kształ­towaniu i doskonaleniu umiejętności mentalnych.”

dr Joanna Basiaga-Pasternak

Psycholog sportowy