Football Development Institute
Instytut

Opinie

Zgromadziliśmy w jednym miejscu opinie osób, które na różnych płaszczyznach współpracowały z Marcinem Gaborem oraz Football Development Institute.

Warto zapoznać się z poszczególnymi wypowiedziami, aby poznać Instytut od środka.

Wszystkie opinie

Stefan Oesen

doktor | Austriacki Związek Piłki Nożnej (ÖFB) | Szef działu naukowego analiza & rozwój | Head of Performance Analysis | Analityk reprezentacji Austrii

Bardzo cenię sobie współpracę z Marcinem Gaborem. Piłka nożna to dyscyplina, w której często uprawia się sztukę dla sztuki, próbując przesadnie komplikować różne elementy. On jednak zawsze koncentruje się na istotnych aspektach, jednocześnie zawsze mając w głowie kompleksowość gry. Marcin Gabor, na bazie swojego „Konceptu analizy kontekstowej” i jego kontekstowego rozumienia działań boiskowych, wprowadził całkowicie nową metodykę i wyznaczył nowe kierunki w analizie jakościowej na terenie Europy. Nasza współpraca zawsze bazowała na profesjonalizmie, zaangażowaniu oraz entuzjazmie względem wspólnego projektu. Warto także zaznaczyć zamiłowanie Marcina do szczegółów, najmniejszych detali, a także permanentne poszukiwania coraz lepszych rozwiązań i umiejętność indywidualnego podejścia do zagadnienia.

Zawsze będę sięgał po rady Marcina Gabora jako eksperta i życzę mu na drodze rozwoju Football Development Institute samych sukcesów.

Marco Knirsch

Drugi Trener/Analityk | Bayern Monachium (Frauen-Bundesliga)

Marcin Gabor to bardzo ambitny i obowiązkowy człowiek, który jest zorientowany na poszukiwanie rozwiązań wszelkich problemów merytorycznych. We współpracy cechuje go duża otwartość. Marcin jest niezwykle kompetentnym profesjonalistą i fachowcem, który – poprzez cenne rady i wskazówki – potrafi poprawić jakość pracy innych osób i wpłynąc pozytywnie na jej efekty. Jednym z jego największych atutów jest bez wątpienia umiejętność długofalowego rozwoju w obszarze piłki nożnej, wręcz „zachłanność” na tworzenie oraz doskonalenie nowych projektów. Możliwość zapoznania się z koncepcjami piłkarskimi Marcina Gabora, w tym z „Konceptem analizy kontekstowej”, a także wgląd w szczegółowe rozwiązania merytoryczne były dla mnie bardzo interesujące. A wręcz inspirujące.

Życzę Marcinowi wielu sukcesów w rozwoju Football Development Institute oraz dużo radości z osiąganych efektów.

Steffen Haas

Analityk pierwszego zespołu, członek Działu "Sporttechnologie & Analyse" | Eintracht Frankfurt

Poznałem Marcina Gabora w ramach współpracy pomiędzy Eintrachtem Frankfurt, a LIGEN.analytics. Wspomniana kooperacja opiera się na całkowitym zaufaniu oraz wzajemnym szacunku. To duża zasługa Marcina, który zawsze imponuje profesjonalizmem, wysokimi kompetencjami i otwartym umysłem wobec różnych aspektów naszej współpracy. To motor napędowy naszego wspólnego projektu analitycznego.

Trzymam mocno kciuki za Marcina Gabora i jego Football Development Institute. I jestem przekonany, że osiągnie sukces, ponieważ jego miłość do detali, wielka pasja piłkarska i chęć pomocy innym ludziom niewątpliwie doprowadzą do rozwoju przedsięwzięcia.

Patrick Romünder

Szef Działu Analizy NLZ | Arminia Bielefeld

Marcin Gabor to absolutny fachowiec. Jego ekspertyza na różnych polach – w obszarach trenerskim, zarządzania Klubami oraz analitycznym – jest niekwestionowana i zawsze skuteczna. W trakcie wielu lat naszej współpracy zbudowaliśmy wzajemne zaufanie, na bazie którego obie strony mogły czerpać zawodowe profity.

Praca wykonywana przez Marcina Gabora wyróżnia się całkowitym profesjonalizmem, dużą empatią oraz ogromną fachowością. Marcin potrafi myśleć kategoriami Klubów, zrozumieć indywidualne problemy oraz wyzwania poszczegółnych Klubów i znaleźć na nie praktyczne rozwiązania.

Z mojej perspektywy wielkim atutem Marcina Gabora są także jego wysokie kompetencje socjalne. To powoduje, że zawsze z przyjemnością oczekiwałem rozmów z Marcinem, które nie traktowały jedynie o sprawach zawodowych. Nasze długie rozmowy na wiele tematów spowodowały, że dzisiaj mogę mówić o zaufaniu, które przekłada się na wysoki poziom współpracy.

Dowiedz się więcej na temat celów Instytutu

Cele instytutu