Football Development Institute
24/02/2023

Z radością informujemy o kolejnym ważnym dniu w historii naszego Instytutu. Oficjalnie ogłaszamy inaugurację europejskiego cyklu wydarzeń edukacyjnych pod nazwą Football Club Management Conference. Pierwsza edycja nosi motto „Club Development Model” i odbędzie się we Wrocławiu (19-20.06). Warto zapoznać się z informacjami zawartymi w tym tekście, odwiedzić panel wydarzenia oraz zasubskrybować kanały komunikacyjne na temat FCM Conference.

Football Club Management Conference to cykl międzynarodowych wydarzeń edukacyjnych, zajmujących się aspektami zarządzania oraz rozwoju profesjonalnych Klubów piłkarskich. Podejmujemy tematykę absolutnie kluczową, ponieważ Klub jest najważniejszym interesariuszem w świecie futbolu, najmocniej wpływającym na poziom całej dyscypliny. Każda FCM Conference posiada motyw przewodni. Najbliższe wydarzenie (19-20.06, Tarczyński Arena Wrocław) stoi pod znakiem „Club Development Model” („Model Rozwoju Klubu”). Wypracowanie kompleksowego modelu rozwoju stanowi warunek konieczny do profesjonalnego zarządzania Klubem, jak również czynienia kontrolowanego progresu. Właśnie od tego kroku powinno się rozpoczynać transformację Klubu. I od tego kroku zależy też jakość transformacji.

FCM Conference posiada niekonwencjonalny charakter oraz liczne atrybuty merytoryczne, odróżniające konferencje FDI od podobnych tematycznie wydarzeń. Autorski koncept zarządzania i rozwoju Klubu oraz pomysł na jego wdrożenie w kontekst konferencji tworzą „Tożsamość FCM Conference”.

Analiza wyróżników merytorycznych cyklu FCM Conference, z akcentem na edycję „Club Development Model”, znajduje się w tym artykule.

Długo pracowałem nad koncepcją „Systemu edukacyjnego FDI”. I dziś mogę jednoznacznie stwierdzić, że Football Development Institute posiada bardzo rozbudowany, oparty na własnych fundamentach oraz koherentny kompleks edukacyjny w piłce nożnej. W ramach wspomnianego systemu wypracowałem także projekt konferencji merytorycznych. I dzisiaj z dumą informujemy o zapoczątkowaniu cyklu Football Club Management Conference. Stawiamy na konferencje wybitnie merytoryczne, posiadające własną tożsamość. W jaki sposób rozumiem to pojęcie? „Tożsamość FCM Conference” obejmuje kluczowy fundament w postaci „Modelu Rozwoju Klubu FDI” oraz ideę jego implementacji w formułę konferencyjną: na bazie planu organizacyjnego, koncepcji merytorycznej, jak również umiejscowienia w strukturze projektów FDI. Nasza konferencja faktycznie edukuje. Według spójnej myśli.

~ Marcin Gabor
CEO, autor FCM Conference

Football Club Management Conference cechuje komplementarny charakter. Poza najważniejszym aspektem wydarzenia, czyli przekazywaniem wiedzy na scenie głównej oraz pozostałymi świadczeniami merytorycznymi, odbędzie się FDI Expert Hub. Mowa o targach, podczas których wystawcami będą europejskie Kluby oraz podmioty wspierające ich rozwój. Ponadto przygotowaliśmy format bilateralnych spotkań pomiędzy Klubami, a także Klubów z podmiotami zewnętrznymi: celem dyskusji na temat projektów kooperacyjnych. Przedstawiciele Klubów otrzymają też możliwość umówienia konsultacji z FDI oraz uczestnictwa w kolacji biznesowej.

Wszystkim Uczestnikom stworzymy okazję do wymiany doświadczeń i nawiązania interesujących kontaktów.

Treści wykładów, prezentacji oraz warsztatów będą przekazywane w dwóch językach: polskim oraz angielskim.

Nasze wydarzenie jest adresowane do kilku grup uczestników:

 • przedstawiciel Klubu
 • przedstawiciel federacji
 • przedstawiciel organizacji ligowej
 • ekspert
 • edukator
 • wykładowca | zarządzanie w sporcie
 • student | kierunki zarządzania w sporcie
 • piłkarz (były lub obecny)
 • agent piłkarski
 • dziennikarz
 • zainteresowany zarządzaniem profesjonalnego Klubu piłkarskiego

 

Oto bieżące kanały komunikacyjne FCM Conference (link):

 

Istotne odnośniki:

Folder konferencyjny
Pobierz