Football Development Institute
AKTUALNOŚCI

Nasz kolejny Partner: Piłkarski Biznes

25/07/2022

Grono naszych Partnerów powiększa się o kolejny podmiot. Informujemy o rozpoczęciu współpracy z portalem „Piłkarski Biznes”. Nowemu członkowi rodziny FDI przyznajemy status Partnera Medialnego.

„Piłkarski Biznes” to serwis o finansach, marketingu i szeroko rozumianym zarządzaniu w piłce nożnej. Mamy do czynienia z jedynym tego rodzaju portalem w Polsce. Nasz Partner stawia na bieżące treści tematyczne ze świata futbolu, publikując również szersze fomy w postaci raportów oraz analiz. „Piłkarski Biznes” jest także aktywny w innych krajach europejskich. Został partnerem medialnym FUTURE OF FOOTBALL BUSINESS Conference (Graz, Austria), czyli największej piłkarskiej konferencji biznesowej w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2021 roku serwis został nominowany do prestiżowej Nagrody Biznesu Sportowego.

Za kluczową postać serwisu „Piłkarski Biznes” należy uznać Piotra Kasprzyka. Posiada doświadczenie w roli dziennikarza sportowego, przez kilka lat bronił też praw zawodników w Polskim Związku Piłkarzy. Swego czasu prowadził również największy serwis o biznesie i marketingu sportu – SportMarketing.pl. Ponadto pracował w roli scouta Pogoni Szczecin oraz jednej z agencji menedżerskich. Aktualnie zawiaduje agencją doradztwa, jest również pośrednikiem transakcyjnym w Sports Prestige. Prywatnie Piotr Kasprzyk tworzy, wraz z żoną i synkiem, bloga o charakterze podróżniczym pod nazwą Kopanina.pl.

Oberswowałem portal „Piłkarski Biznes” już od dłuższego czasu. Z trzech powodów. Po pierwsze, poruszana na kartach serwisu tematyka zarządzania Klubami, aspekty finansowe oraz marketingowe stanowią rzadkość w przestrzeni medialnej. Po wtóre, wspomniane obszary generują punkty przecięcia z projektami Football Development Institute. Po trzecie zaś, prezentowana regularność, rezygnacja z „tanich treści”, postawienie na działania merytoryczne i szukanie swojej drogi powodują zgodność wartości z profilem FDI. Cieszę się na współpracę i liczę na duży efekt multiplikacyjny, pozwalający dotrzeć naszemu Instytutowi do jeszcze szerszej grupy odbiorców.

~ Marcin Gabor
CEO, autor koncepcji FDI

Zdecydowałem się na współpracę z Football Development Institute, gdyż widzę wspólne mianowniki w naszej działalności. „Piłkarski Biznes” od początku zakładał zgromadzenie wokół projektu ludzi, chcących budować szersze spojrzenie na rozwój piłki nożnej. Marcin Gabor oraz FDI zdecydowanie prezentują taką postawę. Chcą zmian i mają pomysł, jak je wdrażać w środowisko piłkarskie. Mam nadzieję, że jako „Piłkarski Biznes” pomogę dotrzeć ich ofercie edukacyjnej do jeszcze szerszego grona odbiorców, a to z kolei pomoże w rozwoju tego wspaniałego sportu, który nas połączył.

~ Piotr Kasprzyk
osoba zarządzająca portal "Piłkarski Biznes"

W kolejnych miesiącach Football Development Institute wielokrotnie zaznaczy swoją obecnść w serwisie „Piłkarski Biznes”. Zapowiadana aktywność przybierze różne scenariusze, jednak każdy z nich będzie bazował – co z naszej perspektywy oczywiste – na „Tożsamości piłkarskiej FDI”. Przekażemy wiele materiałów edukacyjnych, udostępnimy fachowe publikacje ze stemplem jakości „FDI”, przygotujemy również oferty specjalne na nasze kursy specjalistyczne. Czytelnicy naszego Partnera Medialnego mogą się już cieszyć na liczne profity merytoryczne.

Zaczynamy współpracę.