Football Development Institute
AKTUALNOŚCI

Audyt merytoryczny FDI | Program specjalny dobiega końca

13/10/2022

Kilka tygodni temu ogłosiliśmy program specjalny dla polskich Klubów, przekazując świadczenia „Audytu merytorycznego” na łączną kwotę 120.000 euro. Po wielu tygodniach zbierania aplikacji, szeroko zakrojonych rozmów, licznych spotkań, a także analiz wstępnych, powoli zbliżamy się do ostatecznych decyzji.

„Program specjalny FDI” został skierowany do trzech pierwszych klas rozgrywkowych w Polsce. Tutaj znajduje się artykuł wstępny, wyjaśniający naszą akcję.

Dziś możemy już stwierdzić, że odnotowaliśmy bardzo wysoki stopień zainteresowania programem. Otrzymaliśmy w sumie sześć aplikacji od podmiotów piłkarskich z Ekstraklasy, a także jedną z 1. Ligi. Po analizie i przeprowadzeniu rozmów wstępnych, zakwalifikowaliśmy pięć Klubów do drugiego etapu.

W trakcie minionych dziesięciu dni Marcin Gabor (CEO, autor koncepcji FDI) odwiedził wspomniane pięć Klubów (4x Ekstraklasa, 1x 1. Liga). Podczas spotkań przekazał wiedzę na temat największych problemów europejskich podmiotów piłkarskich, jednocześnie zaprezentował koncepcję FDI, „Formułę rozwoju Klubów piłkarskich FDI”, a także szczegóły dotyczące naszego audytu merytorycznego. W toku intensywnych rozmów Marcin Gabor poczynił wiele obserwacji oraz wyciągnął sporo wniosków, które nie tylko pomogły w procesie decyzyjnym odnośnie do przyszłej współpracy, ale również rozbudowały archiwum informacji na temat funkcjonowania polskich Klubów.

Zostałem zaproszony na pięć spotkań i każde z nich było inne. Spotykałem się z właścicielami Klubów, Członkami Zarządu oraz Dyrektorami. Dwie rozmowy oceniam jako świetne. Doskonale funkcjonował czynnik ludzki, przedstawiciele Klubów siedli do stołu dobrze przygotowani, wykorzystując dyskusję bezpośrednio do konstruktywnych rozważań. Podczas dwóch innych spotkań również odczuwałem wolę współpracy, chęć rozwoju Klubu, jednak zawiodło przygotowanie do rozmowy ze strony oficjeli. Jeden z „mityngów” oceniam jako absolutnie nieprofesjonalny. I tylko szkoda Klubu, który musi tkwić w tak chaotycznych warunkach. W następnych tygodniach i miesiącach przedstawię więcej informacji na ten temat w formie „worst practice”. Reasumując, chcę uzyskać jasny obraz sytuacji najpóźniej w przyszłym tygodniu. Wówczas zostaną podjęte decyzje, które dwa Kluby skorzystają z naszego wsparcia.

~ Marcin Gabor
CEO, autor koncepcji FDI

Już niebawem pojawią się informacje finalne o programie, zawierające konkretne decyzje na temat przyznania świadczeń audytowych.